دراین مقاله قصد داریم چاپ پوستر را مورد بررسی قرار دهیم . پوستر ها یکی از قدیمی ترین روش های اطلاع رسانی در جامعه بوده اند و همواره نیز جایگاه خود را در بین مردم حفظ کرده اند . با پیشرفت تکنولوژی و رشد صنعت چاپ ، چاپ پوستر نیز پیشرفت خوبی دشته به طوری که میتوان گفت صنعت چاپ پوستر دچار تحول شده است .

پوستر

وظیفه پوستر ها انتقال مفهوم  خبری به مخاطب می باشند که در موضوعات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . این روش انتقال مفهوم قالب مشخصی دارد که شامل تعداد کلمات ، اندازه ، استفاده از تصاویر و ….را شامل می شود و در چاپ پوستر جزو قوانین می باشد .به عنوان مثال سایز چاپ پوستر باید به گونه ای باشد که بر اساس محل نصب پوستر و طراحی آن ، قابل فهم و خوانا باشد  که بتواند اطلاعات لازم را به مخاطب منتقل کند .

یکی دیگر از اهداف چاپ پوستر ، تبلیغ درباره یک موضوع مثلا یک فیلم سینمایی یا یک رویداد باشد . از اهداف دیگر چاپ پوستر ، میتوان به اهداف اقتصادی ، تبلیغات سیاسی ، اطلاع رسانی جمعی و …… باشد .

نکته ای که باید در چاپ پوستر توجه کرد این است که پوستر ها برای تبلیغات کوتاه مدت پاسخگوی نیاز ماهستند و عمر کوتاهی د ارند  .

خانه طراحان صحابیون با دارا بودن برترین طراحان و مدرن ترین دستگاه های چاپ پوستر  آماده خدمت رسانی به شما در حوزه خدمات چاپ و خصوصا چاپ پوستر می باشد .
صحابیون با بکارگیری بیش از ده سال تجربه در این حوزه و بهترین متریال و دستگاههای چاپ پوستر  می تواند در تبلیغات پوستری به شما کمک کند .
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما و مشاوره به شما می باشند .
جهت ثبت سفارش چاپ پوستر می توانید از صفحه ” تماس با ما ” با استفاده از  تماس تلفنی و پیامرسان ها  ، سفارش خود را ثبت کنید و هماهنگی های لازم را انجام دهید .

انواع پوستر

هدف از چاپ پوستر های تبلیغاتی ، تبیلغ در جهت معرفی و بالابردن فروش محصول یا خدمات می باشد اما اگر بخواهیم نگاه عمیق تری به موضوع داشته باشیم متوجه می شویم که کمپانی های بزرگی مثل کوکاکولا با پوستر ها و تبلیغات  توانسته اند سال های زیادی ، نام برند خود را بر سر زبان بندازند و فروش خود را به طوروحشتناکی افزایش دهند .

پوستر های سیاسی :

در مان های گذشته برای حفظ روحیه به سرباز های حاظر در میدان نبرد ، اقدام به چاپ پوستر و توزیع آن در میدان های جنگ می کردند . اما امروزه پوستر ها در مسائل سیاسی جای زیادی باز کرده اند . مثلا برای یک انتخابات و معرفی کاندید ها و اهداف و برنامه های آنها ، چاپ پوستر صورت می گیرد و در تعداد بالا بین جامعه توزیع می شود .

پوستر های فیلم :

از گذشته تا کنون برای معرفی فیلم ها دست به چاپ پوستر آن فیلم می زدند . پوستر فیلم شامل عکس هایی از بازیگران ، اسامی بازیگران و دست اندر کاران آن فیلم و شرکت مربوطه ی آن می باشد. پوستر فیلم یک نمای کلی از فیلم را برای مخاطب به نمایش می گذارد و با استفاده از طراحی جذاب پوستر ، به فروش آن کمک می کند

پوستر های رویداد

از آنجایی که پوستر ها جنبه انتقال مفهوم به مخاطب را دارد ، پس چاپ پوستر  راهکار خوبی برای اطلاع رسانی به جامعه از برگذاری یک رویداد می باشد . به عنوان مثال در اثر  تحقیقات صورت گرفته در یک دانشگاه ، محققان به راهکاری جدید رسیدند و برای ارائه آن اقدام به برگزاری یک همایش ، کنفرانس یا نشست می کنند . استفاده از پوستر یکی از راه های اطلاع رسانی این رویداد ها به جامعه هدف می باشد . در این نوع پوستر ها ، مضوع رویداد ، نام سخنرانان ، تاریخ و آدرس رویداد نیز قید می شود

 

خانه طراحان صحابیون با بهره مندی از تجربه و تجهیزات قوی آماده ارائه کلیه خدمات چاپی  ، همایش ها و نمایشگاه ها  ، دکوراسیون  و مستند سازی و تهیه گزارش های ویدیویی در خدمت شما می باشد

کارشناسان ما از روش های زیر آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد