تجدید میثاق با آرمان شهدا بر مداری جاودانه

به همت شهرداری منطقه ٨ و سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهید بهشتی در آستانه برگزاری اولین کنگره گرامیداشت ۲۴ هزار شهید پایتخت، منطقه هشت با برگزاری یادواره" بر مداری جاودانه" به استقبال تقدیر و گرامیداشت بیش از ۲۰۰ نفر از خانواده شهدای این منطقه رفت.

مشتریمعاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه ۸ تهران
مکانفرهنگسرای گلستان
سال تکمیلآذرماه ۱۴۰۲
مجریموسسه طراحان انقلابی صحابیون

طراحی دکور اولین کنگره شهدای پایتخت منطقه هشت

در منطقه امام رضایی‌ها اتفاق افتاد؛ تجدید میثاق با آرمان شهدا بر مداری جاودانه

🔹️در آستانه برگزاری اولین کنگره گرامیداشت ۲۴ هزار شهید پایتخت، منطقه هشت با برگزاری یادواره” بر مداری جاودانه” به استقبال تقدیر و گرامیداشت بیش از ۲۰۰ نفر از خانواده شهدای این منطقه رفت.

🔹️به گزارش روابط‌عمومی شهرداری منطقه هشت؛ “فاطمه تنهایی” شهردار منطقه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گران‌قدر و تقدیر از حضور گرم پدران و مادران شهید منطقه در این مراسم اظهار کرد: خرسندیم که در آستانه برگزاری کنگره گرامیداشت یاد وخاطره ۲۴هزار شهید پایتخت از دوم بهمن ماه در مناطق ۲۲گانه شهر تهران، منطقه هشت با استقبال از این رویداد بزرگ، میزبان پدران، مادران و خانواده‌های شهید این منطقه است.

🔹️شهردار منطقه با اشاره به اولویت دیدار و رسیدگی به درخواست‌های پدران و مادران شهید در این منطقه افزود: این منطقه میزبان ۱۰۵۳ خانواده شهیدی است که ۷۲۲ تن از خانواده‌های این عزیزان در قید حیات هستند و این توفیق برای بنده و همکارانم میسر شد که در طی ۲۶ ماه به دیدار بیش از ۱۷۰ خانواده از این عزیزان برویم.

🔹️تنهایی در ادامه سخنان خود در خصوص اقدامات این منطقه با محوریت شهدا تصریح کرد: از جمله کارهای مهم در دستور کار مدیریت شهری منطقه، دیوارنگاری با محوریت شهدا می‌باشد که در این راستا اجرای دیوارنگاری درباره شهدای شاخص منطقه از جمله جاویدالاثر احمد متوسلیان در ضلع شمال غربی میدان نبوت و شهید کوسه‌چی در محور جنوب به شمال بزرگراه شهید باقری این منطقه به اجرا درآمده است.

🔹️وی همچنین از احداث موزه شهیدان صابری با نام سرای ایثار در محله کرمان با درخواست اهالی محله و دغدغه مدیریت شهری منطقه خبر داد و افزود: احداث و تجهیز خانه‌موزه متعلق به سه برادر شهید صابری، پس از تملک توسط منطقه در دو فاز در حال انجام است که فاز اول بازسازی بنا به پایان رسیده و فاز دوم پس از اتمام تحویل شهروندان منطقه خواهد شد. این خانه موزه مکانی برای گردهمایی خانواده‌های گرانقدر شهدا و محلی برای نگهداری از یادگاری‌های فرزندان این عزیزان خواهد بود.

🔹️شهردار منطقه در ادامه از طراحی یادمان جاویدالاثر احمد متوسلیان در راستای‌ گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر و حضور خانواده جاویدالاثر احمد متوسلیان در منطقه، با همکاری سازمان زیباسازی و اجرای این طرح در سال آینده خبر داد.

🔹️این مراسم با حضور سردار کوثری، سرهنگ محمدی فرمانده بسیج ناحیه مقاومت شهید بهشتی، آمره رئیس آموزش و پرورش منطقه، مدیران شهری، ائمه جماعات منطقه، بسیجیان و پدران و مادران عزیز شهید منطقه با همکاری بسیج ناحیه مقاومت شهید بهشتی در محل فرهنگسرای گلستان برگزار شد.

🔹️شایان ذکر است طی این مراسم که با استقبال خانواده‌های محترم شهدا و اهالی منطقه همراه بود ضمن اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی مانند اجرای گروه سرود شمیم یاس، سخنرانی و مداحی با اهدای لوح تقدیر و دیوارکوب‌هایی منقش به عکس شهیدان از خانواده‌های معزز شهدای منطقه هشت تقدیر به عمل آمد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *