طراحی و اجرا
_

دومین نمایشگاه اسوه

 نمایشگاه توانمندی پایگاه های مقاومت سپاه محمدرسول الله(ص) تهران
گزارش تصویری غرفه های شرکت کننده در نمایشگاه اسوه واقع در لانه جاسوسی سفارت آمریکا در خیابان طالقانی

مشتریبرخی از پایگاه مقاومت بسیج سپاه تهران
مکان برگزاریلانه جاسوسی سفارت آمریکا
سال تکمیلخردادماه ۱۴۰۲
مجری پروژهموسسه طراحان انقلابی صحابیون
جشنوراه اُسوه
_

جشنوراه اُسوه

 محورهای جشنواره :
+ارائه دستاوردهای یکساله پایگاه های برتر در نمایشگاه
+انتخاب و معرفی پایگاه های برتر
+انتقال تجربیات و نمونه های موفق به سایر رده ها

نمایش عملکرد یک پایگاه مقاومت با فعالیت های مختلف در حوزه های فرهنگی ، اجتماعی ، بسیج سازندگی ، بسیج نوجوانان ، صالحین ، امنیتی ، عملیاتی ، امداد رسانی و … به واقع بسیار کار سختی است که بتوان در یک فضای محدود با بهترین شیوه بصری در یک نگاه دیده شود و اگر قرار باشد تمامی خدمات عام المنفعه ای که یک پایگاه مقاومت بسیج در طول سال انجام میدهد گزارش گردد ، می بایست برای هر ماه یک کتاب چند صد صفحه ای گزارش تولید گردد.

  نیروهای مردمی اصولا در هر موضوعی جز اولین ها می باشند که در صحنه جذب ، سازماندهی و بکارگیری میگردد. به طور مثال کمتر کسی حادثه زلزله بم و دیگر زلزله هایی که در ایران اسلامی اتفاق افتاده است را فراموش کرده است. همین نیروهای مردمی در قالب بسیج از اولین ساعات اطلاع از وقوع زلزله پا به میدان میگذرند و در اولین گام با راه اندازی ایستگاه جمع آوری کمک های مردمی در قالب اجناس و یا به صورت نقدی کمک های مردمی را جمع آوری نموده و با برنامه ریزی های سطح کلان توسط ستادهای بحران این کمک های انسان دوستانه را در سریعترین زمان ممکن به مناطق آسیب دیده انتقال میدهند.

هنوز چیزی از وقوع زلزله کشور ترکیه نگذشته است که بیش از پنجاه هزار نفر به صورت رسمی مطابق اعلام آن کشور جانشان را از دست دادن و بخش عمده ای از کشور ترکیه و کشور سوریه بدلیل عدم وجود بسیج چندین ماه گرفتار این بحران گردید که اگر جمعیت هلال احمر و ارتش ما به موقع به کمک این کشور نرفته بود خدا میداند چه تعداد جمعیت و خانواری هنوز گرفتار این بحران بودند.

این نکته از آن جهت بیان گردید که اولا فلسفه وجود بسیج بر همگان روشن گردد و سپس بتوان فعالیت دهای این تشکیلات که یکی از مهمترین دستورات امام (ره) در اولین روزهای این انقلاب اسلامی صادر گردید را تحسین و به اهمیت وجودی آن نائل آمد.

جشنوراه اُسوه
_

گزارش تصویری جشنوراه اُسوه

 سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ :
+پایگاه مقاومت بسیج برادر
+پایگاه مقاومت بسیج خواهر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *