طراحی و اجرا
_

یادمان شهدای شاخص جیرفت

شهدای شاخص شهرستان جیرفت، عنبرآباد
شهیدان سرمایه های اجتماعی ما هستند و نقش مهمی در تداوم و اقتدار جمهوری اسلامی دارند و امنیت مرزها را مدیون خون شهدای دفاع مقدس هستیم.

مشتریحجت الاسلام خالصی
مکان برگزاری یادواره شهداشهرستان جیرفت، عنبرآباد
سال تکمیلخرداد ۱۴۰۲
مجری پروژهموسسه طراحان انقلابی صحابیون
طراحی و اجرا
_

بازطراحی تصویر شهدا

بر اساس عکس با کیفیت صورت و یگان خدمتی
در این پروژه تصاویر با کیفیت صورت شهید و چند تصویر از شهید در منطقه عملیاتی از کارفرما گرفته شده. بازسازی تصویر برخی از شهدا به جهت آنکه شاید تصویر با کیفیت در آن زمان برداشت نگردیده باشد امری است که عموما در اکثر پروژه ها کار را سخت میکند.

به همین منظور تلاش گردید با روتوش و لایه گذاری تصویر واقعی شهید بازسازی گردد. البته با تکنولوژی های جدید و طراحان زبدست در حوزه نقاشی دیجیتال امروز این امکان مهیا می باشد که تصویر شهید با نقاشی دیجیتال با طراحی گردد.

جزئیات صورت البته نکته مهمی است که باید در طرح اولیه تا حدودی حداقلی مشخص باشد، خط لب فرم بینی و چشم و ابرو ها ، فرم مو و ریش و سبیل نیز از نکات مهمی است که بهتر است در عکس واضح باشد. به واقع بحث باز طراحی با ابزار های فتوشاپ لایه گذاری هایی می باشد که طراحی می بایست از عکس اصلی الهام گرفته و از ابزار برای مهندسی در طراحی بهره گیرد. برای فهم بهتر موضوعی تصویر اصلی شهید ، بازطراحی اقتصادی و بزرگنمایی این پروژه در این مقاله به اشتراک گذاشته شده است. هرچند که در این پروژه از تکنیک نقاشی دیجیتال استفاده نگردیده است ولیکن طراحی تا جای ممکن تلاش نمود با فیلتر گذاری و لایه گذاری و استفاده از ابزار های فتوشاپ تصویری مناسب و با کیفیت به صورت رنگی ایجاد نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *