طراحی و اجرا
_

نخستین نمایشگاه دستاوردهای پایگاه اسوه

 نمایشگاه توانمندی پایگاه های مقاومت سپاه محمدرسول الله(ص) تهران
گوشه ای از فعالیت های پایگاه های اسوه ناحیه شهید بهشتی

مشتریپایگاه مقاومت بسیج شهید مهدی تیزقدم
مکان برگزاریناحیه مقاومت بسیج شهید دکتر بهشتی
سال تکمیلشهریورماه ۱۴۰۱
مجری پروژهموسسه طراحان انقلابی صحابیون
طراحی و اجرا
_

گزارش تصویری از مراحل آماده سازی پروژه

 متریال اصلی پروژه از جنس یونولیت
ارائه عملکرد در قالب ساخت صفحات مدولار و ایجاد طاقچه جهت قرارگیری قاب عکس در سایز های مختلف بر اساس فرم طراحی

نمایش عملکرد یک پایگاه مقاومت با فعالیت های مختلف در حوزه های فرهنگی ، اجتماعی ، بسیج سازندگی ، بسیج نوجوانان ، صالحین ، امنیتی ، عملیاتی ، امداد رسانی و … به واقع بسیار کار سختی است که بتوان در یک فضای محدود با بهترین شیوه بصری در یک نگاه دیده شود و اگر قرار باشد تمامی خدمات عام المنفعه ای که یک پایگاه مقاومت بسیج در طول سال انجام میدهد گزارش گردد ، می بایست برای هر ماه یک کتاب چند صد صفحه ای گزارش تولید گردد.

  نیروهای مردمی اصولا در هر موضوعی جز اولین ها می باشند که در صحنه جذب ، سازماندهی و بکارگیری میگردد. به طور مثال کمتر کسی حادثه زلزله بم و دیگر زلزله هایی که در ایران اسلامی اتفاق افتاده است را فراموش کرده است. همین نیروهای مردمی در قالب بسیج از اولین ساعات اطلاع از وقوع زلزله پا به میدان میگذرند و در اولین گام با راه اندازی ایستگاه جمع آوری کمک های مردمی در قالب اجناس و یا به صورت نقدی کمک های مردمی را جمع آوری نموده و با برنامه ریزی های سطح کلان توسط ستادهای بحران این کمک های انسان دوستانه را در سریعترین زمان ممکن به مناطق آسیب دیده انتقال میدهند.

هنوز چیزی از وقوع زلزله کشور ترکیه نگذشته است که بیش از پنجاه هزار نفر به صورت رسمی مطابق اعلام آن کشور جانشان را از دست دادن و بخش عمده ای از کشور ترکیه و کشور سوریه بدلیل عدم وجود بسیج چندین ماه گرفتار این بحران گردید که اگر جمعیت هلال احمر و ارتش ما به موقع به کمک این کشور نرفته بود خدا میداند چه تعداد جمعیت و خانواری هنوز گرفتار این بحران بودند.

این نکته از آن جهت بیان گردید که اولا فلسفه وجود بسیج بر همگان روشن گردد و سپس بتوان فعالیت دهای این تشکیلات که یکی از مهمترین دستورات امام (ره) در اولین روزهای این انقلاب اسلامی صادر گردید را تحسین و به اهمیت وجودی آن نائل آمد.

همانطور که یاد شد ناحیه مقاومت بسیج شهید بهشتی در یک عمل ابتکاری در این نمایشگاه از بیش از پنجاه پایگاه مقاومت بسیج که ذیل این ناحیه فعالیت می نمایند تعداد حدود  ده پایگاه مقاومت بسیج در قالب بسیج خواهران و بسیج برادران را گرد هم آورد و با ارائه فضایی در حد بضاعت این امکان را مهیا نمود تا این پایگاه های مقاومت بتوانند خدمات و دستاوردهای انجام شده و موفق شان را که میتواند برای سایر پایگاه های مقاومت یک الگوی موفق باشد را پایه ریزی نمود.

پایگاه مقاومت بسیج شهید تیزقدم در قالب بسیج برادران و پایگاه مقاومت بسیج شهید دارانی در قالب بسیج خواهران در مجموعه فرهنگی ورزشی کانون فرهنگی شهدا یکی از این پایگاه های مقاومت بسیج بودند که در این نمایشگاه به عنوان پایگاه اسوه معرفی و حضور یافتند و این موسسه تلاش نمود تا گوشه ای از خدمات این دو پایگاه مقاومت بسیج را در یک فضای حدودا بیست متری به نمایش درآید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *