شابلون نویسی
_

شابلون ولادت حضرت علی

شابلون نویسی و تولید شابلون مناسب بر اساس نیاز مخاطب و جریان سازی فرهنگی در یک روز خواست یکی از مهمترین رویداد های فرهنگی به شمار میرود.

تولید شابلون و طراحی مناسب شابلون و نیز روش صحیح شابلون نویسی نیز یکی از مهمترین فعالیت های فرهنگی می باشد و اگر یک شابلون درست طراحی و اجرا نگردد می تواند اثر منفی داشته باشد. رنگ آمیز و بستر مناسب شابلون نویسی نیز نیاز به مطالعه و مشورت با متخصص دارد . در این مقاله سعی بر آن داریم تا تعداد شابلون مناسب برای ولادت حضرت امیر المومنین علی (ع) خدمت شما معرفی نمایید.

شابلون ولادت حضرت علی
در این مقاله شش شابلون مناسب برای شما در نظر گرفتیم که میتوانید این شابلون ها را بر روی خودرو و یا طلق موتور سیکلت به خواست مشتری اجرا نمایید.

شابلون نویسی
_

مراحل طراحی و تولید شابلون

مهمترین رکن در طراحی شابلون آن است که اول شابلون ساده جهت رنگ آمیزی و ثانیا مستحکم به جهت ماندگاری باشد. به همین منظور در طراحی شابلون می بایست طرح توسط طراح آماده سازی گردد.

البته همیشه در طرح هایی که طراح برای اولین بار معمولا طرحی را شابلون میکند ایراداتی دارد که پس از تولید نمونه اولیه میتوان عیوب کار را شناسایی و اصلاح نمود. در گذشته هنرمندان برای تولید شابلون از ورق های رادیولوژی استفاده مینمودند ولیکن امروز متریال های متنوعی همچون ، طلق های پلی کربنات ، طلق های پلاستیکی ، ورق ام دی اف ۳ میل خام و ... می توان استفاده کرد. انتخاب متریال به میزان استفاده از شابلون بر میگردد و هرچه قدر که یک هنرمند بخواهد میزان بیشتری از یک شابلون استفاده کند مطمئنا می بایست از متریال های مرغوب تر استفاده کند. البته نگهداری شابلون پس از مصرف نیز خود نکته مهمی است که می بایست بدان توجه شود.

شابلون نویسی
_

رنگ آمیزی و استفاده از شابلون

مرحله رنگ آمیزی بر اساس محلی که میخواهید بر روی آن اثر را به نمایش بگذاریم متفاوت است. نکته دیگر آن است که اصولا رنگ قرار است بر روی چه سطحی بشیند و نکته آخر آنکه آیا قرار است رنگ ماندگار باشد و یا بتوان به سهولت آن را پاک نمود.

  در این پروژه از آنجایی که قرار است رنگ توسط ابر و یا غلطک پاشیده شود و سطح رنگ آمیزی ما شیشه ، یا طلق ، یا بدنه خودرو ، یا بدنه موتور سیکلت است از رنگ های آکریلیک پایه آب و یا رنگ پلاستیک میتوان استفاده کرد. این رنگ ها اصطلاحا رنگ کامپیوتری می باشند و شرکت پیکو کالر با نمایندگی های مختلف در سطح شهر کالیته متنوعی از رنگ ها را تولید نموده که بر اساس طراحی میتوان از آن استفاده نمود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *